Polecają nas

Bezsenność leczenie przyczyn

Problem z zaśnięciem jest dolegliwością najczęściej ludzi starszych. Bardzo często dokucza Także ludziom młodym. Przyczyn bezsenności jest ogrom. Nadmierne przemęczenie, niedobra lokalizacja miejsca do spania, chroniczne schorzenia, zły tryb życia, nadciśnienie, złe odżywianie. Obfite objadanie się na chwilę przed położeniem się niekiedy uniemożliwia zasypianie oraz sen jest bardzo nerwowy i płytki, niejednokrotnie z koszmarami. Picie dużej ilości płynów pobudzających typu kawa czy cola też wpływa na trudności w zaśnięciu.

Bezsenność najlepiej eliminować naturalnymi sposobami. Jak najdłużej należy unikać farmaceutyków. W czasie kuracji najbardziej pomocnymi mogą okazać się zioła. Rewelacyjne działanie w leczeniu bezsenności ma mikstura ziołowa Ojca Grzegorza Sroki składająca się z melisy, owocu róży, rumianku, dziurawca, arcydzięgla, chmielu, kozłka lekarskiego. Dla młodych ludzi odpowiednim środkiem jest syrop ziołowy Melisal.

W leczeniu problemów w zasypianiu oprócz ziół nie należy zapominać o magnezie, jest on korzystny na funkcjonowanie mózgu i zwalcza stres. Ponadto pamiętajmy o odpowiednim trybie życia, który zapobiega bezsenności (spacery, przewietrzenie sypialni, odpowiednie odżywianie).


Comments are closed.