Polecają nas

Bezsenność ? leczenie przyczyn

Naturalne sposoby na bezsennośćBezsenność jest dolegliwością zwykle ludzi w podeszłym wieku. Wielokrotnie dokucza również młodemu pokoleniu. Przyczyn w zakłóceniu normalnemu zasypianiu jest dużo. Nadmierne przemęczenie, zła lokalizacja miejsca do spania, przewlekłe choroby, nieodpowiedni tryb życia, nadciśnienie, złe odżywianie. Obfite objadanie się na krótko przed położeniem się niekiedy uniemożliwia zasypianie oraz sen jest bardzo niespokojny i płytki, wielokrotnie z koszmarami. Picie dużej ilości płynów pobudzających jak kawa czy cola też wpływa na trudności w zaśnięciu.

Bezsenność najlepiej eliminować naturalnymi metodami. Jak najdłużej należy unikać farmaceutyków. Podczas kuracji najbardziej pomocnymi mogą okazać się zioła. Bardzo dobre działanie w eliminowaniu bezsenności ma mikstura ziołowa Ojca Grzegorza Sroki składająca się z melisy, owocu róży, rumianku, dziurawca, arcydzięgla, chmielu, kozłka lekarskiego. Dla młodych ludzi odpowiednim środkiem jest syrop ziołowy Melisal.

W leczeniu problemów w zasypianiu oprócz stosowania preparatów ziołowych należy pamiętać o magnezie, wpływa on korzystnie na pracę mózgu i zwalcza stres. Ponadto pamiętajmy o odpowiednim trybie życia, który zapobiega bezsenności (spacery, przewietrzenie sypialni, odpowiednie odżywianie).


Comments are closed.