Polecają nas

Dodawanie wpisów w celu zdobycia wartościowych linków

Nowo założony katalog stron WWW przynosi nadzieje autorowi na nieograniczone dochody. Internauci umieszczając wpis w katalogu zwykle uiszczają za tą czynność jakąś kwotę pieniędzy. Oprócz tego na stronie katalogu są jeszcze umieszczone reklamy płatne, za które właściciel dostaje pieniądze za kliknięcia lub za przekierowanie internauty na stronę właściciela reklamy. Wszystko wygląda niby bardzo ładnie. Profity same wpadają do naszej kieszeni.

Teoretycznie tak to wygląda. W praktyce jest inaczej. Owszem mamy pieniądze za czynności, które były wymienione powyżej. Jednak żeby tak było musi internauta znaleźć się na naszej witrynie. Jak to zrobić? Istnieje bardzo dużo metod pozycjonowania w wyszukiwarkach. Jedne są lepsze czy skuteczniejsze, Inne gorsze. By uzyskać czołową pozycję w wyszukiwarkach należy stosować wiele metod pozycjonowania. Wtedy uzyskiwane backlinki czyli linki kierujące do naszej witryny mają postać zbliżoną do naturalnej.

Skutecznym sposobem pozycjonowania jest dokonywanie wpisów w katalogach typu presell pages czyli mówiąc prosto w katalogach precli. Istota sprawy polega na stworzeniu unikatowego artykułu o tematyce naszego serwisu i umieszczenie w jego treści jednego lub kilku linków, które kierują do naszej witryny. Jeśli tak jak jest zakładane nasz artykuł będzie nigdzie jeszcze nie publikowany to mamy ogromną szansę na czołową pozycję w wynikach wyszukiwania. Jest to proces dość długotrwały, jednak dający duże szanse na sukces. Minęły już czasy kiedy to pozycjonując stronę zdobywano hurtem i w szybkim czasie setki lub nawet tysiące bezwartościowych linków, które wtedy jeszcze coś znaczyły. Dzisiaj pozycjonowanie musi być bardziej etyczne by pozycjonowana witryna nie dostała bana lub w najlepszym przypadku filtra. Wtedy nasze starania o wysoką pozycję znikają.

Jeśli zatem chcemy być widoczni dla innych w sieci zacznijmy już teraz pozycjonować swoją witrynę. Umieszczanie wpisów w katalogach, umieszczanie tematycznych artykułów w katalogach precli, uczestnictwo w dyskusjach na forach internetowych to tylko nieliczne ze sposobów by sprowadzić internautów na naszą stronę. Czołowa pozycja w wynikach wyszukiwania zależy wyłącznie od nas samych. Do zobaczenia na szczycie.


Comments are closed.