Polecają nas

JA – Tadeusz Niwiński

JA - Tadeusz Niwiński

Do tej pory sprzedało się już 50 tysięcy egzemplarzy!

Przed Tobą książka, która już 18 lat zmienia myślenie Polaków.

To jest jedna z tych publikacji, które zmienią Twoje życie, jeśli tylko na to pozwolisz.

Dzisiaj masz okazję zapoznać się z pierwszą polską publikacją na tematy motywacyjne, która to od 18 lat nie straciła nic na wartości. Napisał ją Polak dla Polaków, w oparciu o polskie realia!

O autorze:
Jest uczniem m.in. Nathaniela Brandena i Briana Tracy’ego. Jest autorem prac o sukcesie życiowym. W 1993 napisał książkę dla ludzi, którzy chcą od życia coś więcej. Ci, którzy zadawali pytania typu: ?Po co żyję?, Dlaczego właśnie mi się nie wiedzie? znaleźli na nie odpowiedzi w tej książce. Osoby, które przeczytały tą publikację odkryli w sobie ukryte wielkie możliwości.
Niwiński jest jednym z pierwszych propagatorów wiedzy o sukcesie życiowym w Polsce. Jest autorem książek z zakresu rozwoju osobistego, takich jak: „JA”, „TY”, „MY”, „Elementarz życia”, „Kluby sukcesu TeTa w XXI wieku”. Wiedzę na temat szczęśliwego, mądrego i spełnionego życia zebrał pod hasłem System TeTa

Tadeusz Niwiński zaczął prowadzić warsztaty i kursy w Polsce w 1992 r. Kursy Systemu TeTa są jednym z najlepszych sposobów popularyzowania wiedzy o samorozwoju. Nie stanowią terapii, ale skuteczną formę inspiracji do zastanowienia się nad własnym życiem, do podjęcia działań w kierunku samorozwoju i poprawy jakości własnego życia. Są okazją do niezwykłych przeżyć w atmosferze ciepła i otwartości. Uczą odpowiedzialności za swoje życie.

Autor o sobie:
„Życie jest dla mnie fascynującą przygodą i nie wyobrażam sobie, aby można było marnować taką okazję. Jak do tej pory nie darowałem życiu w zdobywaniu tego, co najlepsze: umiałem znaleźć najwspanialszą kobietę na świecie na partnerkę, mam z nią dwoje wspaniałych dzieci i od niedawna najwspanialsze na świecie wnuki, umiem kochać i być kochanym, znam mnóstwo wspaniałych ludzi i kontakt z nimi sprawia mi radość, umiem myśleć logicznie i myślenie sprawia mi radość, zawodowo robiłem zawsze to, co lubię, i wiem, co jeszcze chcę osiągnąć, mieszkam w najwspanialszym mieście na świecie, jestem niezależny pod wieloma względami, nie boję się marzyć i wiem, czego chcę”.

Jedyną niezmienną rzeczą na świecie są ciągłe zmiany. Dobrze jest nie bać się zmian. Czasami trzeba wszystko zacząć od nowa.

Niejednokrotnie przechodziłem już zmiany w życiu, np. wyjazd z Polski i rozpoczęcie nowego życia w Kanadzie, przeprowadzka z Fort McMurray do Vancouver, osiedlenie się na Hawajach – to tylko zmiany miejsca pobytu, nie mówiąc o zmianach ?czterech p?, czyli: pracy, planów, przyjaciół i przekonań.
Zmiany przynoszą zawsze coś nowego. Coś się traci – przynajmniej tak nam się wydaje – i coś się zyskuje. Rzecz w tym, żeby dostrzegać przede wszystkim te dobre i skupiać się na tym, jak wykorzystać nowe możliwości.

Dzisiaj jest pierwszy dzień reszty Twojego życia i od Ciebie zależy, co z nim zrobisz.

?Człowiek ? to brzmi dumnie”

Należymy do gatunku, który władczo panuje na Ziemi, potrafiąc tworzyć najwspanialsze dzieła i jednocześnie popełniać najohydniejsze zbrodnie.

Nasz umysł był od dzieciństwa programowany przez rodziców, szkołę i otoczenie, najczęściej dyletantów, którzy sami nie wiedzieli, co robią. Pamiętasz, jak buntowałeś się i demaskowałeś te ?prawa? i ?zasady?, które często były sprzeczne ze sobą? Twój subtelny umysł był gwałcony tak często i skutecznie, że z wolna zacząłeś myśleć, że na tym polega życie i nie wierzyłeś w swoje możliwości.

Nadszedł czas powiedzieć NIE programom w Twoim umyśle, które nie pozwalają Ci się w pełni rozwinąć i doświadczyć życia takim, jakie ono naprawdę jest.

Już dawno wiadomo, że każdy z nas ma w sobie olbrzymi potencjał, który drzemie jak wielki dżin uwięziony w butelce. Każdy człowiek ma wyjątkowe zdolności, jak gdyby rodził się w celu spełnienia swojej specjalnej misji na Ziemi. Są tacy, którzy dokładnie wiedzą, co to jest i jak iść za głosem powołania. Ci ludzie osiągają wiele i nawet wydaje się, że przychodzi im to bez trudu.

Większość z nas jednak idzie przezżycie, nie pozwalając rozwinąć się swoim możliwościom. Są przy tym przekonani, że ta niemoc to obiektywna prawda o życiu. Kończą życie, nie zdając sobie sprawy ze zmarnowanej szansy i olbrzymi potencjał rozkłada się razem z rozkładającym w grobie ciałem.
Nie przypadkiem tutaj jesteś. Dla Ciebie też nadszedł czas, żeby zmienić swoje życie na lepsze.

Nie myśl przy tym, że jeśli Tobie będzie lepiej, to ktoś inny musi stracić. Nie będzie to niczyim kosztem. Przeciwnie, jeśli Tobie będzie lepiej, innym będzie lepiej z Tobą. Nikt na tym nic nie traci. Możliwości dla wszystkich są nieograniczone!

Pamiętaj, że Twój świat może zmienić się na lepsze bez zmiany świata zewnętrznego. Nie musisz czekać, aż inni się zmienią, żeby być szczęśliwym już dzisiaj”.

Dla wielu ludzi ?JA? jest przeżyciem, czy nawet rewolucją w myśleniu o sobie. Pomaga znaleźć swoje miejsce w świecie, zrozumieć prawa nim rządzące, niszczy schematy i programy, według których żyjemy, uwalnia potencjał i inspiruje. Żywiołowo reagują na nią zarówno osoby młode, które dziękują autorowi za to, że otworzył im oczy, a także osoby starsze, które chciałyby, aby lektura ta wpadła im w ręce, gdy robili pierwsze nieudolne kroki w dorosłe życie.

Książka ?JA? znalazła się na Złotej Liście książek polecanych w ramach kampanii ?Cała Polska Czyta Dzieciom?.

Poznaj opinie czytelników:

Najważniejszym atutem tej książki jest jej czynnik inspirujący. Pobudza ona do zadawania sobie pytań, do sięgania w nieznane lub zapomniane zakamarki własnego JA, do wyzwalania drzemiących w każdym z nas ?ukrytych rezerw?. Józef Sadowski

Każda strona przynosi zaskakujące odkrycia opisane niezwykle jasno i prosto.
Każda część książki jest swego rodzaju małą rewolucją, która niszczy bezmyślne schematy, według których żyjemy i jakie nam zaprogramowano. W efekcie po przeczytaniu Pana książki po prostu budzimy się ze snu, w którym dotąd trwaliśmy. Andrzej Szlesak

Informacje zawarte w tej książce oparte są na niezliczonych badaniach psychologicznych, które sprowadzają się do kilku zadziwiająco prostych i zgodnych zasad. Czytaj ją z otwartym umysłem i nie odrzucaj niczego, co z początku wydawać się może dziwne. Nie przyjmuj też niczego na słowo.

Książka ?JA? Tadeusza Niwińskiego polecana jest jako lektura obowiązkowa przez wielu uznanych nauczycieli rozwoju osobistego (między innymi przez Iwonę Majewską-Opiełko). Od kilkunastu lat książka utrzymuje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom (grupa wiekowa powyżej 12 lat).

Niech ta książka będzie dla Ciebie przewodnikiem w fascynującej przygodzie, jaką jest przejęcie całkowitej kontroli nad swoim życiem.

Pobierz ebooka

Leave a Reply