Polecają nas

Jak dożyć 100 lat?

Nasza egzystencja ciągle się ulega wydłużeniu. Nie jest to oczywiście normą dla ogółu, ponieważ długość życia zależy od bardzo wielu rzeczy. Do tych najistotniejszych należą: styl życia, uwarunkowania genetyczne, zachowania prozdrowotne. Nie są to wszystkie czynniki, które mają wpływ na długość życia. Są jeszcze inne. Aby osiągnąć sędziwy wiek musimy się troszczyć o zdrowie cały czas. Nieporozumieniem jest nagła zmiana, gdy nasze zdrowie zaczyna poważnie szwankować. Tylko dzięki nam samym możliwe będzie dożyć starości i to w doskonałej kondycji.

Niezwykle istotną sprawą, a przez wielu lekceważoną jest codzienne wypróżnianie. To właśnie m.in. tą drogą wydalane są przez nasz organizm toksyczne pozostałości po przemianie materii. Jeśli to nie jest u nas usystematyzowane to jak najprędzej należy się z tym dylematem uporać. Nieodpowiednia przemiana materii to najczęściej początek chorób chronicznych. Codziennie wraz z przyjmowanym pożywieniem dostarczamy naszemu organizmowi wiele niezdrowych substancji, które następnie nasz przepracowany organizm próbuje się pozbyć. Do tego powinniśmy od czasu do czasu oczyścić żołądek i wątrobę.


Stanu dobrego zdrowia nie sposób osiągnąć bez zdrowego serca. Powinniśmy dbać o odpowiednie ciśnienie krwi. Szczególnie nadciśnienie jest bardzo zgubne. Powinniśmy też zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu. W ostatnich latach coraz bardziej ludzie idą na łatwiznę, bo przecież lepiej jest posiedzieć, a najlepiej poleżeć na kanapie i obejrzeć sobie kolejny odcinek naszego ulubionego serialu. Zajrzyj na stronę serwisu Medico.seomex.pl i przeczytaj nie tylko o długowieczności. Jest tam wiele innych ciekawych porad, które pomogą Ci wybrnąć w wielu chorób. Zapraszamy.

Comments are closed.