Jak dożyć 100 lat?

Nasza egzystencja ciągle się ulega wydłużeniu. Nie jest to oczywiście normą dla ogółu, ponieważ długość życia zależy od bardzo wielu rzeczy. Do tych najistotniejszych należą: styl życia, uwarunkowania genetyczne, zachowania prozdrowotne. Nie są to wszystkie czynniki, które mają wpływ na długość życia. Są jeszcze inne. Aby osiągnąć sędziwy wiek musimy się troszczyć o zdrowie cały czas. Nieporozumieniem jest nagła zmiana, gdy nasze zdrowie zaczyna poważnie szwankować. Tylko dzięki nam samym możliwe będzie dożyć starości i to w doskonałej kondycji.

Niezwykle istotną sprawą, a przez wielu lekceważoną jest codzienne wypróżnianie. To właśnie m.in. tą drogą wydalane są przez nasz organizm toksyczne pozostałości po przemianie materii. Jeśli to nie jest u nas usystematyzowane to jak najprędzej należy się z tym dylematem uporać. Nieodpowiednia przemiana materii to najczęściej początek chorób chronicznych. Codziennie wraz z przyjmowanym pożywieniem dostarczamy naszemu organizmowi wiele niezdrowych substancji, które następnie nasz przepracowany organizm próbuje się pozbyć. Do tego powinniśmy od czasu do czasu oczyścić żołądek i wątrobę.


Stanu dobrego zdrowia nie sposób osiągnąć bez zdrowego serca. Powinniśmy dbać o odpowiednie ciśnienie krwi. Szczególnie nadciśnienie jest bardzo zgubne. Powinniśmy też zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu. W ostatnich latach coraz bardziej ludzie idą na łatwiznę, bo przecież lepiej jest posiedzieć, a najlepiej poleżeć na kanapie i obejrzeć sobie kolejny odcinek naszego ulubionego serialu. Zajrzyj na stronę serwisu Medico.seomex.pl i przeczytaj nie tylko o długowieczności. Jest tam wiele innych ciekawych porad, które pomogą Ci wybrnąć w wielu chorób. Zapraszamy.