Polecają nas

Jak dożyć sędziwego wieku?

Życie ludzkie nieustannie się wydłuża. Nie jest to oczywiście normą dla nas wszystkich, gdyż długość życia zależy od bardzo wielu czynników. Do tych najistotniejszych należą: styl życia, uwarunkowania genetyczne, zachowania prozdrowotne. Nie są to wszystkie okoliczności, które mają wpływ na długość życia. Są jeszcze inne. Aby osiągnąć późną starość należy się troszczyć o zdrowie przez całe życie. Nieporozumieniem jest nagła zmiana, gdy nasze zdrowie zaczyna poważnie szwankować. Tylko dzięki naszym staraniom możemy dożyć starości i to w doskonałej kondycji.

Bardzo ważną sprawą, a przez wielu lekceważoną jest codzienne wypróżnianie. To właśnie m.in. tą drogą wydalane są przez nasz organizm toksyczne pozostałości po przemianie materii. Jeśli to nie jest u nas usystematyzowane to jak najprędzej powinniśmy się z tym dylematem uporać. Zła przemiana materii to zwykle początek chorób przewlekłych. Na co dzień wraz z przyjmowanym pożywieniem dostarczamy naszemu organizmowi wiele szkodliwych substancji, które później nasz przepracowany organizm próbuje się pozbyć. Do tego powinniśmy od czasu do czasu oczyścić żołądek i wątrobę.


Stanu doskonałego zdrowia nie można osiągnąć bez zdrowego serca. Należy dbać o odpowiednie ciśnienie krwi. Przede wszystkim nadciśnienie jest bardzo zgubne. Musimy także zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu. Ostatnio coraz bardziej nasze społeczeństwo idzie na łatwiznę, bo przecież wygodniej jest posiedzieć, a najlepiej poleżeć na kanapie i obejrzeć sobie kolejny odcinek naszego ulubionego serialu. Zajrzyj na stronę serwisu Medico.seomex.pl i przeczytaj nie tylko o długowieczności. Znajdziesz tam wiele innych przydatnych porad, które pomogą Ci wybrnąć w wielu chorób. Zapraszamy.

Comments are closed.