Jak dożyć sędziwego wieku?

Życie ludzkie nieustannie się wydłuża. Nie jest to oczywiście normą dla nas wszystkich, gdyż długość życia zależy od bardzo wielu czynników. Do tych najistotniejszych należą: styl życia, uwarunkowania genetyczne, zachowania prozdrowotne. Nie są to wszystkie okoliczności, które mają wpływ na długość życia. Są jeszcze inne. Aby osiągnąć późną starość należy się troszczyć o zdrowie przez całe życie. Nieporozumieniem jest nagła zmiana, gdy nasze zdrowie zaczyna poważnie szwankować. Tylko dzięki naszym staraniom możemy dożyć starości i to w doskonałej kondycji.

Bardzo ważną sprawą, a przez wielu lekceważoną jest codzienne wypróżnianie. To właśnie m.in. tą drogą wydalane są przez nasz organizm toksyczne pozostałości po przemianie materii. Jeśli to nie jest u nas usystematyzowane to jak najprędzej powinniśmy się z tym dylematem uporać. Zła przemiana materii to zwykle początek chorób przewlekłych. Na co dzień wraz z przyjmowanym pożywieniem dostarczamy naszemu organizmowi wiele szkodliwych substancji, które później nasz przepracowany organizm próbuje się pozbyć. Do tego powinniśmy od czasu do czasu oczyścić żołądek i wątrobę.


Stanu doskonałego zdrowia nie można osiągnąć bez zdrowego serca. Należy dbać o odpowiednie ciśnienie krwi. Przede wszystkim nadciśnienie jest bardzo zgubne. Musimy także zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu. Ostatnio coraz bardziej nasze społeczeństwo idzie na łatwiznę, bo przecież wygodniej jest posiedzieć, a najlepiej poleżeć na kanapie i obejrzeć sobie kolejny odcinek naszego ulubionego serialu. Zajrzyj na stronę serwisu Medico.seomex.pl i przeczytaj nie tylko o długowieczności. Znajdziesz tam wiele innych przydatnych porad, które pomogą Ci wybrnąć w wielu chorób. Zapraszamy.