Polecają nas

Karty kredytowe

Limit kredytowy

Zastanawiasz się, czy warto posiadać kartę kredytową? Czy jest Ci taka karta potrzebna? Karta kredytowa visa lub mastercard jest kartą płatniczą z limitem kredytowym przyznawanym przez instytucję finansową czyli bank np: Santander, millenium, BNB Paribas, City Handlowy itp. Operacje finansowe wykonywane za pomocą karty kredytowej bank rozlicza w ramach przyznanego limitu kredytowego.

Co to jest karta kredytowa?

Karta kredytowa Visa lub mastercard jest bardzo praktycznym instrumentem płatniczym. Posiadanie i użytkowanie karty kredytowej daje posiadaczowi wiele korzyści. Wprawdzie oprocentowanie limitu kredytowego karty jest nieznacznie wyższe od kredytu, jednak jest okres nieoprocentowany. Jeśli zatem posiadacz spłaci zadłużenie karty kredytowej w odpowiednim czasie, to nie zapłaci odsetek.

Najlepsze karty kredytowe

Jakie są najlepsze karty kredytowe? Na runku finansowym oferowanych jest bardzo wiele kart kredytowych. Która najlepsza? Do wyboru karty trzeba podchodzić indywidualnie, ponieważ instytucje bankowe przedstawiają oferty bardzo zróżnicowane. Jedne karty mają w formie bonusu kilkuprocentowy do nawet kilkudziesięciu procent zwrotu za zakupy tzw. cashback.

Korzyści z używania karty kredytowej

Inne karty oferują kilkuprocentowy zwrot za zakup paliwa. Można dostać także rabat na zakupy w konkretnych firmach czy sklepach. W niektórych przypadkach nie korzystanie z karty kredytowej zwalnia posiadacza karty z opłat. Banki prześcigają się między sobą w wielkości przyznawanego limitu kredytowego. W Cardinie np.: za pierwszy rok używania karty kredytowej nie zapłacimy ani grosza.

Porównanie kart kredytowych

Na witrynie Karty kredytowe oferowane są różne karty z dołączonymi korzyściami za używanie. Aby wybrać tą najlepszą i najodpowiedniejszą kartę powinniśmy bez emocji dokonać porównania kart kredytowych i wybrać tą która naszym zdaniem powinna być dla nas najlepsza. Powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na wysokość limitu kredytowego, żeby nie okazało się, że może go zabraknąć.

Czy zatem warto posiadać kartę kredytową? Jeżeli mamy dyscyplinę w zarządzaniu pieniędzmi to jak najbardziej tak. Jeżeli natomiast brak nam dyscypliny finansowej to należy się zastanowić. Korzystając z karty nierozważnie możemy w krótkim czasie popaść w zadłużenie.

Karta kredytowa Santander

Powiązane tematycznie:

Najtańszy kredyt gotówkowy

Pożyczki pozabankowe online

Porównanie kont bankowych

Comments are closed.