Polecają nas

Kuracja nalewką bursztynową

Z bursztynu wyrabiane są także ozdobyW Polsce największe pokłady, z których mamy ten wartościowy surowiec to okolice Gdańska i Słupska. Największe zlokalizowane złoża bursztynu znajdują się w okolicach Kaliningradu ? szacowana wielkość 90 % eksploatowanych złóż. Jest. Posiada dobroczynne właściwości. Jego lecznicze możliwości znane były ludziom bardzo dawno. Emanuje pozytywną energię za sprawą jonów ujemnych.

W domu najbardziej przydatny jest drobny surowiec. Można go kupić w miejscowościach nadmorskich na ulicznych straganach za kilka złotych. Wykorzystywany jest do sporządzania nalewek spirytusowych. Jeden surowiec można wykorzystać nawet trzy razy, pamiętając aby rozdrobnić go przed następnym zalaniem. Ma to na celu uzyskanie nowych powierzchni.

Przygotowanie nalewki.

Dla celów domowych dobrze byłoby posiadać dwa rodzaje nalewek słabszą i mocniejszą. Słabsza będzie wykorzystywana do nacierań i smarowacz. Do dużego słoika wsypujemy 100 g drobnego bursztynu i. Słoik dobrze zakręcamy i umieszczamy w miejscu zaciemnionym, co jakiś czas wstrząsając zawartością. Po upływie dwóch tygodni nalewka jest gotowa do użycia. Można ją zlać lub pozostawić razem z bursztynem, będzie mocniejsza. Taką nalewką nacieramy się w czasie grypy, przeziębień, gorączce, bólach głowy, przy bólach reumatycznych i bólach stawowych.

Zaś nalewka do picia powinna być zrobiona nieco inaczej. Do słoika wsypujemy bursztyn, wlewamy spirytus ale tylko do wysokości zawartości słoika lub minimalnie powyżej. Odstawiamy na okres 2 tygodni, wstrząsając słoikiem co jakiś czas. Przyrządzona nalewka pomaga w takich przypadkach jak: lamblioza, przeziębienia, grypa, gronkowiec, bakterie w moczu, choroby nerek, biegunka, wrzody żołądka, zatrucia pokarmowe, owsiki i robaczyca, półpasiec, wszelkie infekcje bakteryjne, zapalenie oskrzeli, nadczynność tarczycy.

W czasie kuracji nalewką bursztynową najczęściej stosujemy 30 kropli nalewki 3 razy dziennie wlewając do ? szklanki wody. Kuracja trwa 2 tygodnie. Dzieci 8 ? 12 letnie powinny dawkę mieć zmniejszoną do 15 kropli. Jeżeli leczenie nie daje pozytywnych rezultatów to można ją powtórzyć, ale po 2 tygodniowej przerwie.


Nalewki ? literatura

Nalewki na zdrowie ? Zbigniew Ogrodnik

Winka, nalewki i inne smakowitości ? Zbigniew Ogrodnik

Wina i nalewki lecznicze ? Jakimowicz ? Klein Barbara

Wisior z bursztynu

Comments are closed.