Polecają nas

Leczenie bezsenności

Bezsenność jest utrapieniem przede wszystkim ludzi w podeszłym wieku. Wielokrotnie doskwiera również ludziom młodym. Przyczyn w zakłóceniu normalnemu zasypianiu jest bardzo wiele. Nadmierne przemęczenie, niedobra lokalizacja miejsca do spania, chroniczne schorzenia, zły tryb życia, nadciśnienie, nieodpowiednie odżywianie. Objadanie do syta na chwilę przed zaśnięciem utrudnia zasypianie oraz sen jest bardzo nerwowy i płytki, wielokrotnie z koszmarami. Picie dużej ilości napojów pobudzających typu kawa czy cola też wpływa bezsenność.

Bezsenność najodpowiedniej eliminować naturalnymi metodami. Dobrze jest unikać farmaceutyków. Podczas kuracji najbardziej pomocnymi mogą okazać się zioła. Rewelacyjne działanie w leczeniu bezsenności ma mieszanka ziołowa Ojca Grzegorza Sroki składająca się z róży, rumianku, dziurawca, melisy, kozłka, arcydzięgla. Dla dzieci i młodzieży odpowiednim środkiem jest preparat Melisal.

W leczeniu bezsenności oprócz stosowania preparatów ziołowych należy pamiętać o magnezie, wpływa on korzystnie na pracę mózgu i eliminuje stres. Należy też pamiętać o należytym trybie życia, który zapobiega bezsenności (spacery, przewietrzenie sypialni, odpowiednie odżywianie).

1 comment to Leczenie bezsenności