Polecają nas

Responsive web design

Ostatnio coraz modne staje się w internecie pojęcie ?responsive web design?. Słyszałeś już kiedyś o tym sposobie projektowania stron internetowych? Jeśli nie, zachęcam Cię do przeczytania mojego wpisu. Dowiesz się z niego, na czym ogólnie polega responsive web design i sam zdecydujesz, czy warto go stosować.

Responsive web design to jedno z najnowszych zaleceń Google?a dla webmasterów. Ten rodzaj projektowania stron www zakłada odejście od tworzenia osobnych wersji ?zwykłych? stron www i stron mobilnych, przeznaczonych dla użytkowników tabletów czy smartfonów. Responsive web design to projektowanie aplikacji w taki sposób, by ona sama ? w sposób inteligentny ? dostosowywała się do urządzenia, na którym aktualnie wyświetla ją użytkownik. Sprytne, prawda? W ten sposób użytkownik nie musi znać np. dokładnego adresu strony, by skorzystać z niej na tablecie, nie musi wiedzieć, czy musi na początku wpisywać ?m?, czy wystarczy podać zwykły adres. Aplikacja sama rozpozna, jakie urządzenie posiada użytkownik, a następnie wyświetli mu się w takiej postaci, w której będzie mu najwygodniej z niej korzystać.


Warto wiedzieć, że Google daje wyższe punkty stronom projektowanym zgodnie z responsive web design, niż stronom w tradycyjnej technologii. Dzięki temu taka strona www pojawia się wyżej w wynikach wyszukiwania, co ułatwia jej pozycjonowanie i w efekcie ? docieranie do nowych klientów. Moim zdaniem warto więc stosować responsive web design, ponieważ jest to metoda, która w przyszłości będzie stosowana przez wszystkich.

Comments are closed.