Polecają nas

Sprzęt AGD

AGD dla młodych ludzi

Bardzo duża grupa młodych ludzi decyduje się obecnie na mieszkanie samodzielnie, bez lokatorów i innych tego typu atrakcji. Często tak zwani single wynajmują niewielkie mieszkanie – studio lub kawalerkę, idealnie wpisujące się swoim rozmiarem w potrzeby jednej osoby (i ewentualnie kota).

Małe, piękne, funkcjonalne

Niszę na rynku zauważyli od razu producenci sprzętu AGD. Dawniej trudno było umeblować małe mieszkanie – decydując się na lodówkę, musieliśmy zrezygnować z pełnowymiarowej kuchenki. Jeśli chcieliśmy postawić w łazience pralkę, koniecznością było pożegnanie się z wanną. Próby umeblowania mieszkania były jednym wielkim kompromisem! Na szczęście nowoczesne sprzęty AGD – nowe lodówki, kuchenki, pralki, a nawet zmywarki, swoimi kompaktowymi rozmiarami idealnie wpisują się w, często niewielkie (choć nie niewygórowane), potrzeby singli lub młodych par. Bo jak wyglądają te potrzeby?


Przede wszystkim, kiedy mieszkamy samotnie, nie potrzebujemy lodówki, do której możemy schować całego wołu, albo pralki mieszczącej w sobie kompletną zawartość naszej szafy. Młodzi ludzie szukają raczej sprzętów niewielkich, ale stylowych, dobrze komponujących się z mieszkaniem urządzonym w każdym stylu, nie zaszkodzi również, jeżeli urządzenia będą energooszczędne i proste w utrzymaniu (na przykład samorozmrażająca się lodówka albo płyta indukcyjna). Cena również nie jest bez znaczenia, ponieważ jeżeli mieszkamy samodzielnie i dopiero co wyprowadziliśmy się z rodzinnego domu, to prawdopodobnie ważna jest dla nas każda złotówka.

Wybieramy sprzęt

A jaki sprzęt wybrać? Niewielkie lodówki, takie dwu-trzy półkowe, można znaleźć obecnie w ofercie większości producentów. Ich minusem jest jednak to, że bardzo często nie posiadają one zamrażarki. Na szczęście tę możemy dokupić i zamontować pod blatem kuchennym. Co do pralki – warto rozważyć zakup maszyny ładowanej od góry. Jej zalety to bez wątpienia niewielkie gabaryty – pralki tego typu są wąskie, oraz nowoczesny wygląd. Oprócz tego fakt, że posiada ona klapę w niestandardowym miejscu sprawia, że nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni na otwieranie drzwiczek – niby proste, a takie genialne!

Co do zmywarki – niektórzy twierdzą, że singlom jest ona do niczego niepotrzebna, jednak brudne naczynia mają to do siebie, że rozmnażają się same (wystarczy zostawić w zlewie jeden brudny kubek, a po godzinie robi się z niego sterta naczyń). Dlatego nie zaszkodzi, jeżeli rozglądniemy się wśród niewielkich urządzeń o szerokości 45 cm. Jak widać, rynek sprzętu AGD tworzonego z myślą o młodych, samodzielnie mieszkających ludziach, bardzo przyjemnie się rozrasta. Dzięki temu możemy bez problemu w pełni wyposażyć nawet niewielkie mieszkanie!


Leave a Reply