Polecają nas

Stan zapalny pęcherza moczowego

Najczęściej do infekcji dróg moczowych dochodzi wtedy, gdy zbytnio rozmnoży się bakteria escherichia coli, która na ogół znajduje się w jelitach będąc tam niegroźną. Problem powstaje wtedy, gdy przejdzie do przewodu moczowego. W rezultacie przenika do pęcherza moczowego i w nim się rozmnaża, wywołując stan zapalny pęcherza.

Wszelkie infekcje dróg moczowych przeważnie leczymy antybiotykami. Często taka kuracja nie zawsze jest skuteczna, ponieważ czasami bakterie znajdują się bardzo głęboko w śluzówce pęcherza i niestety stają się odporne na leczenie antybiotykiem. W takich przypadkach można zastosować kurację łagodnymi środkami naturalnymi.

Ostatnio popularne stały się kuracje żurawinami. W jagodach tych znajdują się proantocyjaniny, które hamują rozmnażanie bakterii oraz zapobiegają osadzanie się na ściankach przewodów moczowych i pęcherza. W żurawinie znajduje się duża ilość witaminy C, która zwiększa odporność organizmu. Z tego względu żurawinę powinniśmy spożywać leczniczo i profilaktycznie, szczególnie osoby ze skłonnościami do infekcji dróg moczowych. Żurawinę możemy przyjmować w postaci soku lub herbaty, które można kupić w sklepach ze zdrową żywnością.


Żurawiny nie tylko są skuteczne w kuracji zapalenia dróg moczowych. Usuwają również bakterie helicobacter pylori, które powodują wrzody żołądka. Zapobiegają też chorobom dziąseł i przyzębia, niszcząc nadmiar drobnoustrojów w ustach. Żurawiny zawierają dość dużą ilość flawonoidów, podobnie jak czerwone wino. Związki te zmniejszają ryzyko powstawania zakrzepów, rozszerzają naczynia krwionośne, zapobiegają miażdżycy.

Źródło: Poradnik uzdrawiacza ? Walenty Nabiał

Comments are closed.