Polecają nas

Usuwanie z organizmu toksyn

O tym, że musimy organizmy raz na jakiś czas poddać oczyszczaniu przez np. głodówkę czy post wspominają dalekie wschodnie filozofie. Również w każdej dużej religii mowa jest o pozytywnym działaniu postu. Oczyszczanie organizmu jest najstarszym sposobem leczenia ciała jakie zna ludzkość. Leczenie głodówkami przeprowadzane były od niepamiętnych czasów. Jak medycyna i razem z nią przemysł farmaceutyczny zaczął się rozwijać na dużą skalę to lecznicze głodówki poszły w niepamięć.

Obecnie zaczęto wracać do tych sprawdzonych i skutecznych sposobów na powrót do zdrowia i dobrego samopoczucia. Przebieg naszego życia jest wysoce nieodpowiedni z potrzebami jakie ma nasz organizm. Spożywane pożywienie jest niezdrowe, wysoce przetworzone. Musielibyśmy nasze posiłki przygotowywać ze świeżych produktów. Szybkie życie lub lenistwo jest powodem tego, że zamiast przygotować zupę ze świeżych warzyw to zalewamy torebkową zupę, która to składa się tylko ze związków chemicznych nie zawsze korzystnych dla naszego zdrowia.


W naszej codziennej diecie jest bardzo mało lub wcale mleka i przetworów mlecznych. W zasadzie wcale nie jemy kiszonych warzyw. Są to produkty, które dostarczają do organizmu pałeczki kwasu mlekowego, dobroczynnie wpływających na florę jelit i cały nasz organizm. Jedzenie dostarczane do organizmu jest w ilości za dużej, niż potrzeby organizmu. Takie nasze postępowanie działa bardzo negatywnie na funkcjonowanie naszego organizmu.

Na proces wydalania przyczynia się praca wielu organów. Wątroba przez złożone procesy chemiczne zamienia wiele substancji trujących w nieszkodliwe. Gazowe produkty metabolizmu są wydalane z powietrzem przez płuca. Jelita wydalają część balastu wraz z kałem. Również skóra uczestniczy w nieustannym odtruwaniu, wydzielając pot, a razem z nim toksyny. Swoje funkcje wypełniają również nerki i układ moczowy. Pomimo prawidłowo funkcjonujących układów wydalania w organizmie zawsze pozostają szkodliwe pozostałości przemiany materii, ponieważ w komórkach brakuje odpowiedniej ilości tlenu. Ponadto w miarę upływu lat wszystkie tkanki, organy oraz układy wewnętrzne naszego organizmu zużywają się, słabiej pracują, a muszą się przecież regenerować. By ten proces zachodził właściwie, potrzebne jest, z jednej strony, usuwanie toksyn, z drugiej ? dostawa odpowiednich substancji odżywczych.

Początkowym objawem zanieczyszczenia organizmu jest stan chronicznego przemęczenia, pomimo nawet wystarczającej ilości snu. Drugim ? bóle głowy, stawów. Następnie zaczyna nas atakować alergia, występują kamienie wątrobowe i nerkowe, torbiele, guzy, nadwaga. Na twarzy i całym ciele zaczynają pojawiać się zwisające brodawki, wypryski ropne, swędzące plamy i inne dolegliwości skórne, obrzęk oczu. Przy silnym zatruciu uszkodzeniu może ulec nawet układ nerwowy oraz mózg. Kuracja oczyszczająca to duża ulga dla całego organizmu. Najlepiej gdy jest stosowana przynajmniej 2 razy w roku, przede wszystkim wtedy gdy prowadzimy siedzący tryb życia. Żołądek, wątroba, trzustka, woreczek żółciowy mogą odpocząć, a okrężnica wydalić cały stolec ze złogami, które latami odkładały się na ściankach jelita grubego i w których zachodziły procesy gnilne, zatruwając cały organizm.

Bardzo dobrą metodą oczyszczania są głodówki. Podczas terapii organizm, pozbawiony dostawy jedzenia, zaczyna pobierać z własnych tkanek substancje konieczne do pracy, przy czym odbywa się to w określonej kolejności: początkowo są zużywane komórki zwyrodniałe, złogi, które są jedną z przyczyn starzenia się organizmu, następnie zapasy tłuszczowe.

Źródło: Jadwiga Górnicka ? Na zdrowie ? Porady dr Górnickiej

1 comment to Usuwanie z organizmu toksyn