Polecają nas

Zapalenie pęcherza

Główną przyczyną zapalenia pęcherza lub trudności w oddawaniu moczu jest przeważnie cienkie ubranie i nieodpowiednie obuwie w czasie gdy mamy chłody. Wynika to z nieodpowiedzialności i panującej mody. Prawie żadna dziewczyna nie założy pod bluzkę czy sweter bawełniany podkoszulek. Niestety będąc na zimnie w nieodpowiednim okryciu doprowadzamy do wyziębienia organizmu, przemarznięcia nóg. Niektórych przypadków w ogóle by nie było gdybyśmy zechcieli ubierać się stosownie do aury.

Do infekcji dróg moczowych dochodzi wtedy, gdy rozmnoży się bakteria escherichia coli, która przebywa w jelicie będąc tam niegroźną. Staje się problemem wtedy, gdy przejdzie do przewodu moczowego. W rezultacie dostaje się do pęcherza moczowego i tam się rozmnaża, wywołując zapalenie.

Wszelkie infekcje dróg moczowych najczęściej leczymy antybiotykami. Bardzo często takie leczenie nie daje pozytywnego skutku, gdyż czasami bakterie ?siedzą? bardzo głęboko w śluzówce pęcherza i opierają się antybiotykom. W takich przypadkach można zastosować kurację łagodnymi środkami naturalnymi.

Od jakiegoś czasu modne stały się kuracje żurawinami. Jagody te zawierają proantocyjaniny, które hamują rozmnażanie bakterii oraz zapobiegają osadzanie się na ściankach przewodów moczowych i pęcherza. W żurawinie znajduje się duża ilość witaminy C, która zwiększa odporność organizmu. Z tego względu żurawinę powinniśmy przyjmować leczniczo i zapobiegawczo, głównie osoby ze skłonnościami do zakażeń dróg moczowych. Żurawinę możemy przyjmować w postaci soku lub herbaty, które można kupić w sklepach ze zdrową żywnością.


Żurawiny nie tylko są skuteczne w leczeniu zapalenia dróg moczowych. Niszczą również bakterie helicobacter pylori, które powodują wrzody żołądka. Przeciwdziałają też chorobom dziąseł i przyzębia, niszcząc nadmiar drobnoustrojów w ustach. Żurawiny posiadają dość dużą ilość flawonoidów, podobnie jak czerwone wino. Związki te zmniejszają możliwość tworzenia zakrzepów, rozszerzają naczynia krwionośne, przeciwdziałają miażdżycy.

Źródło: Poradnik uzdrawiacza ? Walenty Nabiał

Comments are closed.