Polecają nas

Zastawy porcelanowe

Wybranie odpowiedniej porcelany nigdy nie będzie łatwe – musimy zwracać uwagę na mnóstwo szczegółów. Warto przyjrzeć się uważnie brzegom, czy nie są poobtłukiwane, jak wygląda spód, czy nie ma żadnych pęknięć. W przypadku porcelany kilkudziesięcioletniej, nawet drobna skaza może pod wpływem ciepła z kawy czy herbaty przerodzić się w szerokie pęknięcie.

Stara porcelana potrafi być naprawdę bardzo wydatkiem, jednak w większości przypadków na jej zakup może pozwolić nawet przeciętnie zarabiający, typowy Kowalski. Cena pojedynczej zastawy stołowej z porcelany wynosi około 100 zł, a przeczesując rozmaite bazary i pchlie targi, nawet mniej. Dlatego warto być wytrwałym w poszukiwaniach naszej wymarzonej porcelany, a z pewnością wymiernie nam się to opłaci.

Bardzo często na oryginalne i stare okazy porcelanowej zastawy możemy natknąć się w dziwnych miejscach. O ile w antykwariacie porcelana odnajduje się całkiem nieźle (wystarczy wypatrywać szyldów „Porcelana Antyki„), o tyle oryginalnym jest, że bardzo często na targowiskach i rozmaitych pchlich targach możemy znaleźć naprawdę piękne okazy starożytnej zastawy, sprzedawane zdecydowanie poniżej ich prawdziwej ceny.

Pierwszym miejscem, do którego powinniśmy skierować swoje kroki w celu zakupienia wyjątkowej, porcelanowej zastawy stołowej, powinien być sklep z porcelaną. W każdym dużym mieście możemy znaleźć kilkanaście antykwariatów, jednak dedykowane sklepy tylko z zastawami stołowymi w dobie hipermarketów i szklanek za złotówkę to rzadkość. Jednak przy odrobinie dobrej woli, powinno nam się udać znaleźć chociaż jeden sklep.

Szukając porcelany w internecie, powinniśmy używać prostych, krótkich fraz pozwalających nam odnaleźć dużo sklepów. Konkurencja w internecie jest przede wszystkim oparta na cenie, warto więc poszukać dalej niż na jednej stronie wyników Google, aby znaleźć naprawdę tanią ofertę. Wpisanie frazy „sklep porcelana” lub „porcelana sklep” z pewnością wystarczy. Jeśli szukamy jednak miejsca w swojej okolicy, wtedy należy wpisać frazę regionalną – np. stara porcelana Szczecin.

Comments are closed.